Czy regulamin placu zabaw jest niezbędny?

W każdym miejscu i towarzystwie obowiązują nas pewne zasady, a ich nieprzestrzeganie wiąże się z określonymi konsekwencjami. Niektóre są ustalone jedynie słownie, inne natomiast mają bardziej formalny charakter i formę pisemną. Regulaminy tworzy się przede wszystkim w celu utrzymania porządku i nie może ich zabraknąć na żadnych publicznym placu zabaw. Powinny znaleźć się również na tych, które mieszczą się na terenie szkół czy przedszkoli. Dlaczego jest to aż tak istotne?

No Skateboards AllowedSpis zasad zawiera informacje dotyczące sposobu korzystania z placów. Wbrew pozorom, jest to bardzo ważny element, gdyż wiąże się z bezpieczeństwem jego użytkowników. Przygotowując regulamin, należy określić w nim funkcje, jakie pełni plac zabaw oraz minimalny wiek dzieci, które mogą z niego korzystać. Nie powinno też zabraknąć godzin, w jakich możliwe jest przebywanie na terenie placu, ani podstawowych telefonów alarmowych. Z tablicy regulaminowej zwykle można wyczytać, kto jest administratorem placu. To z nim należy się skontaktować w sytuacji wyrządzenia lub zauważenia uszkodzeń. Kluczowym elementem są jednak nakazy i zakazy związane z użytkowaniem urządzeń zabawowych. Określić trzeba również osoby odpowiedzialne za ich nieprzestrzeganie oraz ponoszenie konsekwencji w razie dokonania szkody. W przypadku małoletnich użytkowników są to oczywiście ich rodzice lub opiekunowie. Ponadto, wskazane jest graficzne przedstawienie niektórych informacji, zawartych również w formie opisowej.

Choć większość zawartych w regulaminie informacji jest dość oczywista, wypisanie ich w ogólnie dostępnym i widocznym miejscu, sprzyja zachowaniu porządku. Pomaga to rozwiać ewentualne wątpliwości związane z ponoszeniem konsekwencji za nieprzestrzeganie zasad oraz uszkodzenia. Zdecydowanie łatwiejsza staje się wówczas walka z wandalizmem. Dzięki zamieszonym numerom łatwo można poinformować o zaistniałym incydencie, a także zgłosić swoje sugestie, zastrzeżenia itp. Bezpieczne place zabaw to w dzisiejszych czasach podstawa udanej zabawy każdego dziecka i spokoju opiekuna.

Pozdrawiamy, Freekids.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*