Budujemy piaskownicę ogrodową

Piaskownica jest jednym z najbardziej lubianych miejsc wśród najmłodszych. Można ją znaleźć na każdym placu zabaw, a także w wielu ogródkach. Chcąc stworzyć piaskownicę dla swojego dziecka, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii.

Duża czy mała?

Przede wszystkim należy dokładnie sprecyzować możliwości i oczekiwania. Przed przystąpieniem do działania trzeba określić przestrzeń, jaką zamierzamy poświęcić na piaskownicę. Istotnym aspektem jest również jej pojemność. Jeśli będzie z niej korzystać tylko jedno dziecko, w zupełności starczy mniejsza. Trzeba bowiem pamiętać, iż większe urządzenia są bardziej problematyczne w utrzymaniu i wiąże się to z większymi kosztami. W razie konieczności zawsze można piaskownicę zwiększyć.

DSCF205286

Ogrodzenie

Następny krok, to przemyślenie materiałów, jakich zamierzamy użyć do zbudowania ogrodzenia. Najczęściej stosuje się w tym celu drewno, ponieważ nie tylko dobrze się prezentuje, ale również jest dość trwałe oraz nie ziębi, gdy się na nim siedzi. Ważną kwestią są łączenia, które powinny być wykonane ze stali nierdzewnej. Ze względów bezpieczeństwa śrubki nie mogą wystawać, natomiast krawędzie belek najlepiej wybrać zaokrąglone. Kształty piaskownic ogrodowych są bardzo zróżnicowane, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by dać się ponieść fantazji.

Upalne dni

Naszej uwadze nie może umknąć również umiejscowienie piaskownicy. Z pewnością dzieci będą spędzać w niej kilka godzin, więc jeśli istnieje taka możliwość, najlepiej usytuować ją w miejscu, gdzie znajdzie się choć trochę cienia. Przebywanie przez kilka godzin na pełnym słońcu może prowadzić do udaru czy poparzeń słonecznych. Zabawa w piasku wymaga o wiele mniej ruchu niż bujanie na huśtawce czy zjeżdżanie na zjeżdżalni. Zanim pozwolimy dziecku na chwile beztroski, koniecznie należy zapewnić mu nakrycie głowy oraz nasmarować je kremem z filtrem.

Pozdrawiamy, Freekids.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*