Bezpieczeństwo na wakacjach cz. 1

Wakacje to wspaniały okres w ciągu roku. Zwłaszcza dla dzieci. Niestety w życiu dorosłym nie przysługuje nam już tyle wolnego, a ponadto wczasy nie wiążą się już z tak bezgraniczną beztroską. Niestety w okresie letnim wzrasta ilość różnego rodzaju wypadków, utonięć czy zaginięć dzieci i młodzieży. Niezbędna jest tu wzmożona czujność opiekunów! Bez względu na to, czy planujemy daleką podróż czy odpoczynek w okolicy, szczególną uwagę należy zwracać na bezpieczeństwo najmłodszych.

fish-1026089_1280

Pod okiem ratownika

Jeśli planujemy spędzić czas nad wodą (nad jeziorem, na plaży miejskiej, nad morzem), wybierajmy plaże strzeżone. Niewiele trzeba, by zachłysnąć się wodą czy też dostać skurcz lub wpaść w panikę i zacząć się topić. Niestety bez umiejętności ratowniczych, nasza pomoc przy wyławianiu topiącego się dziecka, może przynieść więcej szkody niż pożytku, a nawet spowodować utonięcie nas samych. Pamiętaj również, żeby zawsze wchodząc z dzieckiem do wody, założyć mu dmuchane pływaczki czy koło ratunkowe a wchodząc na pokład kajaku, łódki czy roweru wodnego – nie zapominajcie o kapokach. Spędzając wczasy nad morzem, piasek zawsze stanowi dla dzieci dużą atrakcję. W końcu tyle można z niego zbudować! Zwróć jednak uwagę, by Twoje dziecko nie bawiło się na wydmach, a przede wszystkim nie kopało tam wielkich dołów. Wydmy to nie plac zabaw!

Pilnujcie się wzajemnie

Wśród tłumów na plaży czy też przechadzając się promenadą nad morzem lub deptakiem w centrum miasta, bardzo łatwo stracić dziecko z oczu. Zwłaszcza, że czubek jego głowy raczej nie będzie wystawał ponad głowami dorosłych. Konieczne przyzwyczaj swoje dziecko, by w takich okolicznościach trzymało się blisko Ciebie. Dobrze, jeśli zna również swoje nazwisko i adres zamieszkania. Doskonałym pomysłem jest też założenie dziecku opaski na rączkę, na której widnieje numer telefonu komórkowego do opiekunów. W razie zaginięcia, znacznie skróci to czas odnajdywania rodziców.

Pozdrawiamy, Freekids.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*