A może szachy na świeżym powietrzu?

Dzisiejsze place zabaw to coś więcej niż huśtawki, drabinki i zjeżdżalnie. Na ich terenie lub w pobliżu można znaleźć także urządzenia integracyjne. Te elementy nie tylko bawią, ale również uczą. Co ciekawe w tym przypadku zarówno mali, jak i duzi znajdą coś dla siebie.

rc_640x410_ZIM_01_1Najczęściej można spotkać dodatkowe urządzenia przeznaczone dla najmłodszych. Dzięki nim kilkulatki mogą grać w kółko i krzyżyk, bawić się w sklep czy też rysować na tablicy kredą. Jest to doskonała możliwość do integracji z innymi dziećmi, nawiązywania przyjaźni, a także rozwijania swoich umiejętności. Warto podkreślić, że wszystko to ma miejsce na świeżym powietrzu. Dzieci dotleniają organizm, a poza tym nie spędzają czasu przed komputerem. Niestety w dzisiejszych czasach zwykle to właśnie elektronika ma kluczowe znaczenie w życiu naszych dzieci.

Nieco starsi, a nawet dorośli mogą natomiast pograć w publicznie dostępne gry stołowe. Jedną z nich jest stół do tenisa stołowego. Chyba nikomu nie trzeba wyjaśniać na czym polega ta gra. Ulokowanie takiego urządzenia w parku, na terenie orlika czy placu zabaw, pozawala urozmaicić spędzany czas z rodziną czy przyjaciółmi. Gra w tzw. ping-ponga to również doskonała forma aktywności fizycznej, która angażuje co najmniej dwie osoby. Równie dużo emocji dostarcza gra w piłkarzyki. Gdzieniegdzie można spotkać na stałe przytwierdzony stół, umożliwiający towarzyską rozgrywkę, a nawet zorganizowanie turnieju osiedlowego lub rodzinnego. Inne stoły pozwalają z kolei zagrać w szachy, warcaby, czasem również chińczyka i inne gry planszowe. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by stół posłużył również do gry w karty.

Przestrzeń miejska jest dziś tak aranżowana, by była jak najbardziej przyjazna dla mieszkańców w każdym wieku. Skoro wokół siebie mamy aż tyle możliwości, w dodatku nie wymagających od nas ponoszenia żadnych kosztów i nie stawiających właściwie żadnych ograniczeń… Dlaczego z nich nie korzystać? Gorąco zachęcamy do częstego wychodzenia z domu i aktywnego spędzania z najbliższymi.

Pozdrawiamy, Freekids.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*